Neuroliiton kultainen ansiomerkki Maritalle!

Eilisen syyskokouksen alkuun oli yllätysohjelma, kun yhdistyksemme pj Teija Leinolla oli ilo ojentaa järjestösihteeri Marita Untovuorelle Neuroliiton myöntämä kultainen ansiomerkki hänen ansiokkaasta 30-vuotisesta työstään yhdistyksessämme!

Marita on tehnyt mm. (korostan lyhennettä muunmuassa!) seuraavia asioita meillä: Järjestösihteeri, toiminnanjohtaja, jäsenvastaava, rahastonhoitaja, hallituksen sihteeri, Ohjat omiin käsiin -projektityöryhmä, vapaaehtoistyötoimikunta, Pieni ele-keräyksen vastaava ja kuntavastaava….
Itse nostaisin korkeimmalle kuitenkin yhdistyksen perustoimintojen ”pyörittämisen”!

Onnea valtavasti aina iloiselle Maritalle ansaitusta huomionosoituksesta!

Neuroyhdistys / Minna

Marita ansiomerkki 3

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *