Haemme järjestöassistenttia

Hakijan tulee olla alle 30-vuotias työelämän ulkopuolella oleva nuori, joka on työttömänä työnhakijana TE-toimistossa. Kyseessä on Sosiaali- ja terveysjärjestöjen avustuskeskuksen (STEA) Paikka auki – avustusohjelman työpaikka.

Hakijalta toivotaan seuraavia taitoja ja ominaisuuksia:

  • suoritettu ylioppilaskoulutus
  • hyvät tietotekniset taidot
  • hyvät sosiaaliset taidot
  • taito työskennellä itsenäisesti

Ensisijalla ovat hakijat, joilla on omakohtainen tai läheisen kautta kokemus neurologisesta sairaudesta.

Toimen tehtäväkuva painottuu viestintään eli yhdistyksen internet- ja facebooksivujen sekä Instagramin päivittämiseen, alan uutisten seurantaan ja niistä tiedottamiseen em. tavoilla.

Työhön kuuluu myös toimistotehtäviä kuten asiakaspalvelu, jäsentiedotteiden laatiminen yhdessä yhdistyksen työntekijöiden kanssa, postitusta, yhdistyksen kokousten ja tapahtumien järjestelyissä avustamista, arkistointia, laskutusta, puhelinpalvelua ja ilmoittautumisten vastaanottoa.

Monipuolisten työtehtävien kautta saa kokemusta useaan eri työtehtävään.

Työn kesto on yksi vuosi ja työtehtävässä on neljän kuukauden koeaika. Palkka on 1800 e / kk.

Haku on ehdollinen siihen saakka, kunnes STEA:n avustuspäätös on vahvistettu STM:ssä eli n. tammi-helmikuun vaihteessa. Työ alkaa mahdollisimman pian sopivan hakijan löydyttyä ja saatuamme rahoituspäätöksen.

Hakemukset ansioluetteloineen lähetetään sunnuntaihin 27.1.2019 klo 18.00 mennessä mieluiten sähköpostilla minna.harma(at)neurolo.fi tai postitse Lounais-Suomen neuroyhdistys, Minna Härmä, Itäinen Pitkäkatu 68, 20810 Turku.

Työpaikkahaastattelut järjestetään yhdistyksen toimistolla Turussa.

Lisätietoja 0400 174 402 / minna.harma(at)neurolo.fi

Neuroyhdistys / Minna

beautiful-15728_960_720.jpg

 

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *