Lounais-Suomen neuroyhdistykselle sovelletun pesäpallon piirimestaruus!

image1 (2)

Rauman seudun neuroyhdistys haastoi yhdistyksemme taannoin pesisturnaukseen #ismopolkee -tempaukseen liittyen. Yhdistyksemme otti ilomielin haasteen vastaan, ja tänään suuntasimmekin Pesis Pärinä-perhepäivään Eurajoelle. 😊
Sovelletun pesäpallon tapahtuma toteutettiin yhteistyössä Satakunnan ja Rauman seudun neuroyhdistyksen kanssa.
Pelit olivat erittäin tiukkoja, ja vastustajat aina toinen toisiaan parempia. Loppujen lopuksi, turnauksen tuloksien päädyttyä tasapeliin, joutuivat tuomarit tarkastelemaan joukkueiden tuloksia juoksujen perusteella.

… ja tällä kertaa sovelletun pesäpallon piirimestaruuden voittikin Lounais-Suomen neuroyhdistys! 🏆

Suuret kiitokset kaikille osallistujille mahtavasta päivästä, ihanista kohtaamisista ja huikeasta yhteishengestä!

Poika on tullut kotiin, nähdään ensi vuonna! 🤝

Neuroyhdistys / Satu

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *