Kevätkokous 2021

Muistutus että torstaina 25.3.2021 meillä on kevätkokous. Kokous alkaa klo 18.00. Kokousta ennen on luento klo 17.00. Luennolla tutkimushoitaja Riikka Taina Auria kertoo Biopankin toiminnasta.

Kokous järjestetään vallitsevan koronatilanteen vuoksi vain Zoom-etäyhteydellä, johon saat linkin ilmoittauduttuasi osallistujaksi. Liitteessä kokouksen esityslista.Lähetämme v. 2020 toimintakertomusesityksen ja tilintarkastustiedot sekä taloussääntöesityksen ilmoittauduttuasi kokoukseen.Jos haluat harjoitella Zoomin käyttöä etukäteen, niin ota yhteyttä järjestöassistenttiimme Ina Renqvistiin, ina.neurolo@gmail.com ja voitte sopia ajankohdan. Kokoukseen voit ilmoittautua Inalle, ina.neurolo(at)gmail.com viimeistään 23.3.2021.

Kuvassa voi olla tekstissä sanotaan Lounais Lounais-Suomen NEUROYHDISTYS Sydvästra Finlands neuroförening ESITYSLISTA SÄÄNTÖMÄÄRÄINEN KEVÄTKOKOUS 1(1) 3.3.2021/MinnaHärmä 3.3.2021/ SÄÄNTÖMÄÄRÄINEN KEVÄTKOKOUS Aika: Paikka: Torstai 5.3.2021 klo 18.00 luento klo 17.00 Riikka Taina, Auria Biopankki Zoom -etäyhteys, linkki aukeaa 6.30 KÄSITELTÄVÄT ASIAT: KOKOUKSEN AVAUS 2. KOKOUKSEN JÄRJESTÄYTYMINEN Valitaan kokouksen: .Puheenjohtaja 2.2. Sihteeri 23 Kaksi pöytäkirjan tarkastajaa 2.4. Kaksi ääntenlaskijaa TODETAAN KOKOUKSEN LAILLISUUS 4. VAHVISTETAAN KOKOUKSEN TYÖ–JÄRJESTYS 5. KÄSITELLÄÄN YHDISTYKSEN TOIMINTAKERTOMUSJ JA PÄÄTETÄÄN SEN HYVÄKSYMISESTÄ 6. ESITETÄÄN EDELLISEN KALENTERIVUODEN TILINPÃÄTÖS JA TILINTARKASTAJAN VAHVISTETAAN TILINPÄÄTÖS JA PÄÄTETÄÄN TILI- TILIVELVOLLISILLE VASTUUVAPAUDEN MYÖNTÄMISESTÄ KÃSITELLÄÄN EHDOTUS YHDISTYKSEN TALOUSSÄÄNTÖJEN PÃIVITTÄMISESTÄ HYVÄKSYMISESTÄ MUUT YHDISTYKSEN HALLITUKSEN TAI JÄSENT 10. KOKOUKSEN PÃÄTTÄMINEN PÄÄTETÄÄN NIIDEN ESITTÄMÄT ASIAT

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *