Pieni ele-vaalikeräys tammikuussa

Tervetuloa lipasvahdiksi yhdistyksemme Pieni ele-vaalikeräykseen tammikuun aluevaaleissa!

Tehtävä on helppo, jos on hyvät istuma- / seisomalihakset, löytyy hymyä ja sana kiitos sanavarastosta. Palkaksi saa hyvän mielen vapaaehtoistoiminnasta ja pääsee mukaan osaksi yhdistyksen toimintaa 💝.

Tarjolla on parin tunnin vuoroja ennakkoäänestyksessä 12. -18.1.2022 Turun pääkirjastossa, Raision pääkirjastossa, Kaarinassa Kaarina-talolla ja Paimiossa kaupungintalolla.

Varsinaisena äänestyspäivänä su 23.1. on paikkoja Turussa klo 9 – 20.15 Ruusukorttelissa, Teräsrautelan koululla, Liinahaan vanhainkodissa ja Pallivahan koululla. Kaarinassa on Littoisten monitoimitalolla ja Raisiossa kaupungintalolla.

Ilmoittaudu minna.harma@neurolo.fi / 0400 174 402.

Minna

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *